Ledíkovy stránky

Nevěř lidem, že se zachovají dobře. To, že se tak zachováš ty, ještě neznamená, že se tak chovají všichni. (By Kami)

Kecačka

Z diskuze...

Glosy a jednorázovky

Glos č.1

Můj glosovaní duet s Červenou.Glosovali jsme povídku od Maxe ze stránky http://tyrsa.blog.cz/0704/prvni-kapitola .Toto dílo se jmenuje HP a Poslední pomsta
Tato povídka patří pouze Maxovi, kdyby někdo nečetl POZOR ČTĚTE. Komentáře nejsou povinné, ale bude za ně rád(tak to, myslím, splníme).

V Kvikálkově domě číslo 4 v zobí(malé zobí ulici) ulici ležel v jedné ložnici na posteli mladý muž s nachovou jizvou ve tvaru blesku na čele.Ano čárka jeho jméno je Harry Potter čárka chlapec který přežil.V loňském roce byl světkem (protírá si oči jestli vidí dobře…fakt je tam T?)(jo, fakt je tam T. to už musí být nějaký módní výstřelek, když si vzpomenu na Lyliino hnet a pořát...) smrti svého největšího ochránce a rádce Albuse Brumbála čárka jediného člověka čárka kterého se kdy Lord voldemort (ehm…tady by mělo být velké V ne?)(to ti nestačí velké písmeno u lorda? kde kromě toho nemá co dělat?)bál.V harryho (tu by zase mělo být velké H)(velký písmeno... co je to?) hlavě se rodil plán pomsty čárka jak pomstít(plán pomsty jak pomstít... úža) Brumbála čárka své rodiče a spoustu dalších čárka (čárek)kterým kdy Voldemort ublížil.(já nevím, kdo tu ubližuje čárkám a mezerám za interpunkcí...)Z jeho myšlení(kec) ho vyrušilo ťukání na okno čárka za kterým poznal Sněžnou(proč, ptám se proč, je tady to velký písmeno, když Harrymu a Voldymu bylo odepřeno?) sovici (sovici?co to je?tam by mělo být sovu ne?)(sovice je zlá sova, víš?) Hedviku.Nesla mu dopis z Ministerstva kouzel.(Wow , Harry je jasnovidec,jak jinak by věděl,čí je to dopis?).(a to prosím dostal z jasnovidectví M (nebo tak něco...))

Vážený pane Pottere:(a ta dvojtečka je tu proč?) vzhledem k loňským událostem vam(vam neznám... to má být něco jako vana?) oznamujeme že škola čár a kouzel v Bradavicích bude znovu otevřena.Novým ředitelem byla ustanovena Minerva Mcgonagalová(bez velkého písmene a L. tak ji to povýšení dojalo) S pozdarvem(neznám) ministr kouzel Rufus Brousek(tak tenhle dopis nemohl být od žádné instituce. to by neprošlo, takže je to zcela zřejmý podvrh) Když Harry dočetl dopis složil ho a položil na stůl(spolu s chybějící čárkou).Na kostelních hodinách zrovna odbívala(no FUJ!) půlnoc když se hlavní dveře domu číslo 4 rozletěli na kousíčky....Právě teď zkončila(to Z tady se mi určitě zdá) ochrana jeho matky která (se) za něj obětovala (čárku).Harry popadl hůlu(koho?) a vyběhl na chodbu. (Ten dopis odmítám komentovat!I já bych ho napsal lépe!Tedy alespoň bych tam měl méně chyb!)(dobře děláš)

Uviděl smrtijeda(malého Smrtijeda) vcházejícího do Dudleyho ložnice čárka pronesl tiše mdloby na tebe a smrtijed padl omráčen k zemi(což by jeden po téhle kletbě opravdu nečekal).Z ložnice jeho tety a strýce byl vidět pouze zelený záblesk.Harry věděl co to znamená že jim už pomoci není(a čárkám taky ne).Ze spodu(do há je, to se nemůžou naučit, který slova se píšou dohromady a který zvlášť?!) slyšel Voldemorta čárka jak udílý Eh?(he?) rozkazy a vyhrožuje všem přítomným smrtijedům čárka že Potter nesmí utéct.Harry vběhl do svého pokoje popadl kufr(no jako bych tam byla. po něm jde Voldy a spousta Smrtijedů a on si jde pro kufr. že ho nenapadlo uvařit si kafíčko?),Hedviku pustil ven a běžel do Dudleyho ložnice kde ležel na zemi jeho mrtvý bratranec (a kdy umřel?To jsem nějak nepostřehl)(oni umřeli s čárkou spolu...).Když Harry spatřil jeho mrtvé tělo soustředil se jenom na to ,(aby, když už napíše čárku, napsal alespoň špatně mezeru k ní)aby se dokázal přemístit pryč čárka myslel na Prasinky (Tu bych spíše začal novou větu)(není Max náhodou druhá přezdívka Potteráka, nebo jak si ten cvok říkal? ten má taky ve zvyku psát takováto úděsná souvětí).povedlo se ucítil ten nepříjemný pocit jako když vás někdo protahuje trubkou(a čárky zůstaly v trubce).Rozhlédl nikdo nikde rozběhl se na konec vesnice kde našel otevřený starý opuštěný dům vešel do něj.Namířil si to přímo do sklepení čárka kde se opřel o zeď a pomalu po ní začal sjíždět k zemi čárka dokuď neomdlel vyčerpáním. (Nechápu proč šel do sklepení, ale vidím to na další mrzačení charakteru postav )(do sklepení šel proto, že doufal, že ho tam nenajdu. ale já ho najdu a zabiju ho. tak)

 

 

 

Můj názor je ten , že kdyby autor neměl tolik pravopisných chyb, mohlo by to být pěkné dílo.Sám jsem zvědavý,jak se u toho bude tvářit spoluglosátorka. Můj názor je, že pokud by tu bylo méně pravopisných chyb, tak by toho moc nezbylo. Byl to děs. Ale viděla jsem horší.
Žádné komentáře
 
Ninja! What Naruto Character Are You?
What Naruto Character Are You?
Hosted By theOtaku.com: Anime i'm in slytherin!
be sorted @ nimbo.net
You Are An Exclamation Point
You are a bundle of... well, something.
You're often a bundle of joy, passion, or drama.

You're loud, brash, and outgoing. If you think it, you say it.
Definitely not the quiet type, you really don't keep a lot to yourself.

You're lively and inspiring. People love to be around your energy.
(But they do secretly worry that you'll spill their secrets without even realizing it.)

You excel in: Public speaking

You get along best with: the Dash


Take the Role-Playing Stereotype quiz.


Take the Magic: The Gathering 'What Color Are You?' Quiz.

www.wowsignature.com Obrázky a Animace pro Lide.cz
Klikněte zde pro nejlepší obrázky, fotky, animace a glittery pro Lidé.cz