Ledíkovy stránky

Nevěř lidem, že se zachovají dobře. To, že se tak zachováš ty, ještě neznamená, že se tak chovají všichni. (By Kami)

Kecačka

Z diskuze...

Glosy a jednorázovky

Glos č.3

Tak jsem já a Saphira oglosovali jednu začínající autorku, aby jsme upozornili na chyby, kterých se dopouští. Podle mne je děj zajímavý.

Harry Potter a MOC ŽIVLŮ


Tkže aojky.....tohle je moje první povídka.....(už pozdrav zkomolený…pane bože)(no potěš koště)

"AVADA KEDAVRA!" vyslovil až moc známý modrý hlas kletbu smrti. Taková smrt hned na začátku je mi poměrně dost sympatická... :D

Harry odevzdaně sledoval zelený paprsek nesoucí konec jeho života: radosti , přátelství, lásky, podpory, odpuštění, pocitu viny,zrady, strastí , starostí , bolesti a utrpení jak duševního tak fyzického, pánev, lopatu, kamion, panel, jehly, tank, Mika Bokanského (viz Boris Vian – Zabte ošklivé:)), parní válec, granáty... (To byl velký paprsek )(hooodně velký a hooodně zpomalený ;)). Těžko říct , jaké je horší. A smrti. Hlavně smrti.Tato přemíra pocitů za tak krátkou dobu ho neuvěřitelně vyčerpala. Mě taky....příště bych prosila varování. Možná měl sílu vzdorovat. Před rokem, před měsícem, týdnem, včera....před hodinou...před 15 , možná 5 minutami. Ale teď už ne. Klepla jsem ho totiž pánví. Něco jako by ho něco donutilo poddat se smrti. No vždyť to říkám. Nemohl už nic dělat čárka ani kdyby chtěl. To tedy ne.

Cítil se naprosto prázdný. Neviděl žádný filmový pás čárka přehrávající jeho až příliš krátký smutný život, který takto uboze končí...Smrt pánví není zas tak ubohá...nebo jo?

Zelená......všude okolo jeho těla....okolo jeho duše. Drží ji ve svých kleštích. Teda Polgaro...co všechno ty nedokážeš. Nemůže se hnout. Prostě to nejde. Pomalu se smiřuje s tím, že ho takhle bude držet roky.

"Existuje po smrti čas? Tímhle to opravdu všechno končí? Nic víc? Jen samá zelená? Barva kletby smrti.Barva mých očí? Barva očí mé matky. Proč mi tahle historie nedá pokoj ani po smrti? Sakra..........(wow,tolik teček najednou?) to je do zásoby, příště totiž asi budou chybět. Proč jsem to schytal všechno já? Nebyl jsem nikdy ničím výjimečný , i když mi to všichni kromě Snapea říkali. A kde jsem teď? Co je na tom výjimečného?"Já pořád říkám, že má Sevie pravdu. Teda...Severus.

"Všechno." ozvala se sprostá odpověď z prostoru (kde seděla Saphira s lopatou v ruce)(a Klacík se zásobou ostře nabroušených kuchyňských nožů). Vzápětí zelená pohasla. Ne, Pol, Ne! Neopouštěj nás!!! Néééééééééééééééééé!!! Najednou se jeho mysl odtrhla od jakéhokoli přemítání o životě, osudu smrti i od toho záhadného hlasu.

Ticho ho celého naplňovalo. Veškerá tma , která na okamžik vystřídala zelenou se začala vstřebávat do rudé záře ohně.Když červená barva zaplnila prostor okolo něj, začala prostupovat skrz jeho "tělo" (Proč v uvozovkách?)(Hele, Červená, kde se tu bereš?). Postupně se do něj vpíjela čárka až s ním zcela splynula. No teda Červuš.....

Harry nemohl myslet na nic jiného než na čárku, která zde chyběla a spalující žár v jeho nitru. Ovládal ho a zároveň jím byl ovládán.Do červeného ohně se začala odněkud připojovat modrá záře vody. Koukám, že tu brzo budem všichni. Bude pařbáááááá!! Životodárné tekutiny neustále přibývalo až dorazila k Harryho duši momentálně planoucí rudým plamenem. Oheň se s vodou proplétal a obojí bez jakékoli změny mizelo v lidské postavě, která se teď člověku podobala pouze tvarem. Jsem zvědavá, kdy tu bude i fialová a oranžová. :)

Okolo Harryho se začal zvedat větrný vír, jak si prdnul (fuj, to je ale puch....) .Tornádo, které by ho za normálních podmínek zabilo čárka ho nadzvedlo několik metrů nad zem. Roztáhl ruce, vítr procházel jeho tělem a Harry ho pohlcoval. Pohlcoval Harry to tornádo nebo tornádo pohlcovalo Harryho? Nebo jsem to nepochopila?

Vše se zastavilo a vír ustal. A byl konec šmitec, jdem dom. Dobrou. Chrrrrrrrrrrrrrrrr......

Harry postupně dopadal na zem do trávy. A bác ho granátem! Byl by se vsadil , že tam předtím nebyla. Začala prorůstat jeho tělem spolu s kořeny , hlínou a kusy skály, které jako by se právě vytvořily z ničeho – stejně jako oheň, voda a vítr.....Tý jo...to je efektivní...

Opět modrá (Modrá!co ty tady děláš?!Já to glosuju se Saphirou!)(to sis všim teda brzo :D), ale tentokrát ve formě blesku, obrovského výboje elektřiny narazila do mladíkova už tak velmi neobvyklého těla. Modruš je šikovná :)Všechna energie byla pohlcena stejně jako všechno světlo. Nastala opět klidná a tajemná tma.

* * *

Vzbudil se. Nevěděl kde je ani co se s ním dělo před několika hodinami. Lépe řečeno , nepamatoval si skoro nic.

Jako ve snu se postavil na nohy. Jediný pohled na ně ho navrátil do reality.Jen neveřícně (tipuju nevěřícně)(třeba to mělo být slovensky...v tom případě tam ale nechápu to ř....ačkoli...slovensky by to bylo úplně jinak, takže nic. Končím s pochybnými teoriemi xD)) vykulil oči.

Strašně by ho zajímalo, odkdy má průhledné nohy, které jsou vyplněny vírem vody , ohně, a nějakého divného do modra zabarveného plynu, to všechno doplněno podivnými zelenými proužky připomínající kořeny a trávu (to jsou zase vymoženosti…já chci takýýýý)(mě by to taky zajímalo...chci být taky taková efektivní neživá! Kdo mi dopřeje takový apgrejd?). Aby toho nebylo málo, občas tím vším proběhl nějaký ten výboj elektřiny Tak to nechci…to při líbání musí kopat ) (no tak to taky nepotřebuju...).

Prohlédl si i vzbytek (asi blbě vidím)(to je nějaký novotvar, či co?) svého těla . Obrysy mělo úplně normální až na to , co bylo vidět uvnitř (ježiši...!*zakrývá si oči*). Jak už stačil vypozorovat , sem tam se mu břichem prohnala nějaká ta vlna protkaná mini blesky a následovaná ohněm (to jsou moderní střevní potíže)(díky, nechci, mě stačí ty normální, co mívám po glosování...). Jediná změna oproti tomuto zaběhnutému " normálu" byli dlaně a chodidla a ta shoda podmětu s přísudkem. Pravá dlaň připomínala moře ale byla v ní sladká voda, která se dala bez potíží pít, i když to Harry vůbec nepotřeboval (soukromý pramen Dobré vody) (Korunní můžete pít každý den. Já nějak dostala žízeň.). Na levé dlani neustále hořel malinký plamínek, který se zvětšoval na jeho přání až do dvoumetrové výšky (a co když se chtěl poškrábat na…vy-víte-kde?)(se pordbal pravou ne? To měl i s bidetkou :D). Levé chodidlo naplňovalo malinké tornádo různě se otáčící (chybí ti tam písmena ) (nejen ta) a rotující (mám naivní dotaz: není to to samé?) .Pravé chodilo bylo z hlíny, vyrůstaly z něj kořínky a v klenbě dokonce nějaké kytičky. Když pomyslel na to , jak asi voní, k nosu se mu donesla vůně fialek a nějakého tropického ovoce.

"To už mi asi nohy smrdět nebudou" *očuchává se* já myslela, že mrtvoly normálně nesmrdí...

, pomyslel si s úšklebkem.(co to!čárka na začátku řádku?)(kompenzace?)

Celkem se děsil toho , jak asi vypadá v obličeji. Chtěl se na sebe podívat a tak se poprvé pořádně porozhlédl po okolí. (já bych si jako okolí zkontroloval jako první)(já bych se asi poodívala do zrcadla, kdybych chtěla zjistit, jak vypadá můj ksicht)

Nacházel se na nějaké louce se spoustou rozmanitých květin od těch nejobyčejnějších až po doposud neobjevěné (háááčky na prodeeej!) roztodivné druhy. Plácek byl v trojúhelníkovém tvaru. Na jedné straně klasický smíšený les, na té druhé prales a místo třetí moře s nádherně průzračnou vodou a asi čtyřmi metry široké pískové pláže(a byl to pravoúhlý trojůhelník?a jak odhadl velikost té pláže…to je zajímavé)(jsem nějak mimo realitu a nechápu). Uprostřed palouku na kterém se nacházel se blištila (taky problémy s i/y jak vidím)(bohajeho! Vyjmenovaný slova!) studánka s čirou vodou.

Bylo tu nádherně.Dříve neměl čárku a moc času vnímat krásu přírody, ale takové okouzlující místečko , jako je tohle k tomu přímo vybízelo. A nebyl mrtvej, jen tak čirou náhodou? Měl chuť skákat čistou radostí z mostu. Konkrétně z Nuseláku.. Odrazil se nohama od země , vyskočil a čekal zase prudký dopad na zem , ale nestalo se tak. Ježííííš...to je škodá :-/ Zůstal ve vzduchu a vznášel se do čím dál větší výšky, stal se něco jako jeho součástí, gravitace teď pro něj neexistovala (to chci taky * fňuk* )(spadni, spadni, SPADNI!). Sice si toho všimnul až teď, ale už při odlepení chodidel od země se jeho tělo začalo měnit.

Získalo barvu vzduchu (jako barvu pravého městského smogu?)(a co teprv toho pražského :-)) , takže bylo téměř průhledné, skoro neviditelné. Vlnky prohánějící se s ohněm a blesky jeho tělem protkaným kořínky nahradily jemné poryvy větru podobájící (tady je jedna z těch chybějících čárek) se hmotě v mysláce (nějaká novinka) (těmi se to poslední dobou jen hemží...za chvíli snad ani nebudeme mluvit česky, ale marťansky...)a několik tornád.

Na okamžik se zahlédl ve studánce jako v zrcadle. Vlasy které uviděl byly jen asi metr dlouhými bezbarvými pramínky povlávajícími v neexistujícím větru (tak tohle muset umývat…to mu nezávidím)(a používal šampon na mastné, nepodajné nebo suché vlasy, či proti lupům?). Jen oči byly pořád stejné a nezměniny (:D)(nj...marťansky snadno a rychle) se oproti tomu , když stál na zemi.. Skládaly je ze čtyř barev. Tak co teda? Co bude s tím pravopisem? Bělmo mělo trochu namodralou barvu podobnou eletrické záři, první a nejtenší( š a č je skoro stejné ne? Na co ho řešit) (tady není k řešení nic, to nevíš?) kruh duhovky byl zelený, ve druhém jako by se přeléval oceán, takže střídal tmavě a světle modrou a kroužek nejblíže černé panenky byl ohnivě rudý stejně jako v něm planoucí plamínky (já to ale už vůbec nechápu...) . Na Harryho tváři se zračil nekonečný údiv a překvapení, který se vzápětí změnil na blažený ůsměv (kroužek na začátku?!)(do muzea kaktusů s tím!).

Cítil nekonečnou sounáležitost s větrem a vzduchem. Tato pouta se mu zdála mnohem pevnější než jakýkoli vztah k lidem. Jako by nikdo jiný kromě něj a přírody nikdy nebyl. Bože můj...bude se tu něco konečně dít nebo tu usnu při nudném popisu Gary Stue Harryho?

Vznášel se několik metrů nad zemí.Pomalu se blížil nad koruny stromů. Kdyby se trochu natáhl, mohl by spadnout a šikovně se nabodnout na jednu ze špiček zmíněných stromů. spatřit to , co je za nimi, ale ještě se mu nechtělo. Čekal, až ho tam větřík Petřík vynese sám.

Zavřel oči. Opravdu si ten pocit užíval. Bylo to osvobozující a ani náhodou se ten pocit nedal srovnávat s letem na koštěti nebo testrálovi...nebo na pánvi...

Už mu zbívalo (o tom i/y jsem tady už asi mluvil)(máš recht) jen otevřít oči a spatřit horizont. Nechtěl se už déle napínat a tak je pomalinku otevřel a …...nic. Jenom tma a pod ním nějaká světýlka. Docela ho to vyděsilo, zvlášť když si uvědomil že tu zatím chybí pointa. na něčem sedí , není to zrovna moc pohodlné, mrznou mu ruce, jeho tělo je zase normálně lidské a to Něco právě zamávalo obrovskými černými křídly a začalo prudce klesat dolů k těm světýlkům. Že by.....Smrtko, kde se tu bereš? :D

Měl co dělat , aby se udržel. Za sebou uslyšel dva výkřiky.(můj a Klacíkův. Byl to výkřik radosti, že konec už je za rohem)

Zděšeně si uvědomil, že jeden patřil na stoprocent Hermioně a ten druhý Ronovi. Co kecáš? To jsme byli my! Z narůstajícím pocitem strachu si domyslel , že to , na čem sedí je testrál a přibližující se světýlka pod ním jsou londýnská.

Hallelujah! Konec! Bylo to zajímavé, ale od druhé poloviny to bylo dosti...nudné.

Mi se děj líbil.:D

Poslední komentáře
03.08.2009 16:37:07: Mno ještě že ses nepočůrala..židle by ti asi nepoděkovala, jinak děkuji
31.07.2009 21:42:13: Perfektní glosa...málem se počurala smích u bidetu a Petříka .Dsmiley${1}smiley${1}smiley${1}
13.04.2008 19:42:54: ehm.. ztratila jsme se už u popisu co všechno přinášel zelený paprsek avady.. oba dotyční co povídku...
07.04.2008 23:52:27: ooo pěkně jste to zglosovalysmiley ale měla bych pár připomínek smiley 1) psala sem to před rokemsmiley to...
 
Ninja! What Naruto Character Are You?
What Naruto Character Are You?
Hosted By theOtaku.com: Anime i'm in slytherin!
be sorted @ nimbo.net
You Are An Exclamation Point
You are a bundle of... well, something.
You're often a bundle of joy, passion, or drama.

You're loud, brash, and outgoing. If you think it, you say it.
Definitely not the quiet type, you really don't keep a lot to yourself.

You're lively and inspiring. People love to be around your energy.
(But they do secretly worry that you'll spill their secrets without even realizing it.)

You excel in: Public speaking

You get along best with: the Dash


Take the Role-Playing Stereotype quiz.


Take the Magic: The Gathering 'What Color Are You?' Quiz.

www.wowsignature.com Obrázky a Animace pro Lide.cz
Klikněte zde pro nejlepší obrázky, fotky, animace a glittery pro Lidé.cz