Ledíkovy stránky

Nevěř lidem, že se zachovají dobře. To, že se tak zachováš ty, ještě neznamená, že se tak chovají všichni. (By Kami)

Kecačka

Z diskuze...

Slohové práce

Vaše dítě bere drogy !

Tentokráte je to slohový útvar: Referát

Vaše dítě bere drogy ! Tak tato věta znamená pro rodiče snad ten nejhorší okamžik v životě .

I když se děti , mladí lidé, ale i rodiče setkávají každý den ať už v televizi ,časopisech , novinách nebo v horším případě ve svém okolí s tragickými osudy lidí , kteří svůj život prodali za poblouznění a na malou chvíli utekli z reálného života  díky jakékoliv droze , tak se musím pozastavit u toho, co vlastně drogou musíme nazvat , protože se někdy snad i záměrně zapomíná na to, že drogou není jen často zmiňovaná marihuana nebo u nás mnohem rozšířenější pervitin, v horším případě heroin nebo kokain a samozřejmě diskotéková droga extáze .Ale zpátky k tomu co všechno je drogou .Vždyť velmi návykové jsou již cigarety a velmi rozšířený je i alkohol , a když se konzumace alkoholu vymkne kontrole, konec je velmi podobný tomu jak končí drogově závislí . Začátek každé závislosti bývá zvědavost  jak to chutná , potom je to sebe ujišťování, že to má pod kontrolou a potom už je to jen krůček k pořád se opakujícímu se scénáři . 

   

„ Její  syn bojuje pět let se závislostí na pervitinu. Dlouho fungovala jako "máma na zavolanou", ustupovala jeho vydírání a "zachraňovala ho"

Žehlila jsem za něj problémy ve škole." Kvůli synovi dokonce na čas odešla od svého druhého muže, který se synem moc nevycházel.
Ztrácela půdu pod nohama, nemohla spát bez prášků, byla zralá na psychiatrickou pomoc. "1

 

A tady se vrátím úplně na začátek svého popisu drog ,, Vaše dítě bere drogy !“ po tomto zjištění se většině rodičům zhroutí cenný svět a mnohdy oni sami propadnou depresím , které sami nejsou schopni vyřešit a musí přijít pomoc odborníků .Ale právě tohoto se musí okolí člověka postiženého jakékoliv závislosti vyvarovat . Oni sami to nezvládnou a ať to je jakkoliv bolestné , na odvykání jeho závislosti se musí podílet všichni jeho blízcí . Z různých již publikovaných příběhů již známe mnoho osudů a ne všechny skončili šťastně , spíš jsou konce vesměs tragické, ať už pro samého narkomana a nebo pro jeho okolí . Drogová závislost jde v ruku v ruce s kriminalitou, ať už to jsou krádeže , loupeže a nebo prostituce . Ano tohle všechno se drog týká . Na jedné straně obrovské zisky drogových gangů a na druhé straně kriminalita , zničené lidské životy a spousta změněných osudů rodin , kde to začalo zvědavostí , nebo jen proto, že na sebe prostě neměli čas .

Velký omyl je ale myslet si, že drogově závislí musí být buď alkoholici a nebo narkomani . Dalším velkým problémem začíná být konzumace léků , které zvyšují u sportovců , manažérů , studentů výkon a výdrž .Zde se jedná o stimulační drogy, mezi které patří i kokain . I tady se musí dělat velká osvěta aby se tento problém nestal v budoucnosti hrozbou stejnou jako je teď drogová závislost a nebo alkoholismus . Vždyť celý svět denně sleduje příběhy sportovců , kteří jsou dneska hrdinové a další den podvodníci  závislí na dopingu a různých anabolikách . Ale tady se mnohdy stávají mladí talentovaní sportovci obětmi tzv. vyšších cílů , ať už reprezentačních – jednotlivých týmů , národů a nebo ziskuchtivosti majitelů firem vyrábějící tyto látky.

Alkohol a drogy jsou hlavně velkým zdravotním rizikem, ať už pro samého konzumenta a nebo pro jeho okolí . Nejsou tajemstvím případy nakažení nemocí AIDS a nebo žloutenkou mezi narkomany , používáním jedné jehly , velké množství požárů a dopravních nehod , které způsobil alkohol a v neposlední řadě úmrtí mladých sportovců , kterým vypovědělo tělo po požití anabolik . Nelze zhodnotit  vliv drog na člověka jedním pohledem a tvrdit, že lék je tvrdá represe policie směrem k narkomanům . Je pravdou, že kdyby nebyla poptávka po marihuaně , heroinu , pervitinu  , kokainu , bylo by vyhráno , protože producenti opiátů by sami zanikli . Jenomže v dnešní době z prodeje drog žijí celé státy a jejich distribuce je bohužel obživou mnoha tisíc lidí a tady je třeba začít s bojem proti drogám – mladým lidem otevřít možnosti se realizovat , nezavírat oči před jejich problémy , znemožnit podnikavcům zneužívat moc a peníze ve prospěch distribuce drog . Nikdy se zřejmě nepodaří tento problém úplně vyřešit , vždyť i vyspělé státy jako je Amerika nebo Německo se potýkají s drogovou krizí , a není tajemstvím, že Němci za druhé světové války sami vybavovali své vojáky drogou LSD a nazývali ji drogou hrdinů, aby ztratili strach ze smrti .

Teď již je situace samozřejmě jiná , všechny vyspělé státy spolupracují v boji proti narkomafiím , ale je to pořád boj bez vítězů, a proto je velmi dobře, že alespoň preventivní boj pomoci přednášek šokujících článků a filmových ukázek lidi varuje a snaží se předcházet , aby drogově závislých nepřibývalo astronomickou rychlostí .

 

 

 

 

1.Citace z agentury Dropin
Zdroj: Internet
           Brožury o drogách


Známka: 1
Žádné komentáře
 
Ninja! What Naruto Character Are You?
What Naruto Character Are You?
Hosted By theOtaku.com: Anime i'm in slytherin!
be sorted @ nimbo.net
You Are An Exclamation Point
You are a bundle of... well, something.
You're often a bundle of joy, passion, or drama.

You're loud, brash, and outgoing. If you think it, you say it.
Definitely not the quiet type, you really don't keep a lot to yourself.

You're lively and inspiring. People love to be around your energy.
(But they do secretly worry that you'll spill their secrets without even realizing it.)

You excel in: Public speaking

You get along best with: the Dash


Take the Role-Playing Stereotype quiz.


Take the Magic: The Gathering 'What Color Are You?' Quiz.

www.wowsignature.com Obrázky a Animace pro Lide.cz
Klikněte zde pro nejlepší obrázky, fotky, animace a glittery pro Lidé.cz